Prantsuse tippajakirjanik peab külalisloengu Milan Kunderast

Prantsuse tippajakirjanik ja esseist Ariane Chemin peab 8. aprillil kell 14.15 külalisloengu pealkirjaga „Milan Kundera, comment raconter un écrivain ?“. Loeng toimub Lossi 3-228 ja on prantsuse keeles.

Loeng lähtub 2021. aastal ilmunud raamatust „À la recherche de Milan Kundera“, milles autor uurib napilt üle poole oma elust Prantsusmaal elanud ja ka prantsuse keeles kirjutanud tšehhi kirjaniku saatust. Milan Kundera (19292023) ei suhelnud avalikkusega alates 1985. aastast, mistõttu tuli Ariane Cheminil läbi viia tõeline detektiivitöö, et portreteerida maailma üht loetumat kirjanikku ning püüda eraldada tõde eksiarvamustest ja kuulujuttudest.

Rootsi keele tudengid Soomes

Rootsi keele kursuse tudengid käisid Soomes õppereisil

10.-12. maini toimub rahvusvaheline noorte filoloogide konverents

1960. aastate algusest korraldatakse Tartu Ülikooli slavistika osakonnas üliõpilaskonverentse. Teadusfoorumile panid aluse prof. Juri Lotman ja prof. Zara Mints ning järgnenud aastakümnete jooksul muutusid konverentsid unikaalseks teaduskooliks, kus formeerusid mitu põlvkonda maailmakuulsaid slaviste.
Prima Vista 2024

Kuus üritust, mida Prima Vistal külastada