Otsi uudist

Konverentsi peaesinejateks on Anindita Banerjee (Cornelli Ülikool), Bogi Takács Perelmutter (Kansase Ülikool) ning Meelis Friedenthal (Tartu Ülikool).
  • uudis
Nüüd osutavad Eesti teadlased, et keelekontakt võib olla ehe ka nuti- või teleekraani vahendusel.
  • meist mujal
Tartu Ülikool ootab doktoriõppesse kandideerima tulevasi teadlasi ja tippspetsialiste.
  • uudis
Raamatukogu korraldab koos üliõpilasesindusega 22.-26. aprillini aoraamatukogu, kuhu tudengid on õppima oodatud juba alates kella 6st. 20. mail algab aga ööraamatukogu, mil maja on...
  • uudis
15.-19. aprillini kell 12-14 ruumis Lossi 3-207 toimub Digihumanitaaria ja infoühiskonna keskuse töötuba, mida viib läbi Turu Ülikooli doktorant Hanna-Mari Kupari.
  • uudis
5. aprillil toimus Tartu Ülikoolis saksa keele olümpiaadi lõppvoor. Sel aastal oli ülesandeks saksakeelse noortekirjanduse lugemine ja teistele tutvustamine.
  • #teaduskool
  • #kooliõpilasele
  • uudis
Igal kevadel valivad kõik Tartu Ülikooli tudengid üliõpilasesindusse uued esindajad, kes toovad endaga kaasa värskeid ideid. Ka Sina võid esitada avalduse ja saada esindajaks!
  • uudis
2023/24. õppeaasta kevadsemestril toimub maailma keelte ja kultuuride instituudis hulgaliselt külalisloenguid.
  • uudis
Reedel, 5. aprillil kell 16.15 avatakse Tartu Ülikooli raamatukogu näituste saalis filosoof Immanuel Kanti 300. sünniaastapäeva puhul näitus „Kant 300 Tartus: käsikirjadest taevani“, mis juhatab sisse kuu aega kestva loengusarja. Lisaks saab 13. aprillil osaleda Filosoofipäeval, kus kõneldakse filosoofia ja teatri suhetest ning 2.–4. mail toimub rahvusvaheline konverents „Autonoomia arhiiv. Immanuel Kant Baltimaades“.
  • uudis
7. mail kell 16.15 saab osaleda tõlkeõpetuse magistriõppekava tutvustavas infotunnis. Üritus toimub Zoomi vahendusel.
  • uudis
13. mail kell 16.15 saab osaleda võõrkeeleõpetaja magistriõppekava tutvustavas infotunnis. Üritus toimub Zoomi vahendusel.
  • #õpetamine
  • uudis
Slavistika osakonna emeriitprofessor Ljubov Kisseljova sai raamatu „Karamzinistid ja arhaistid. Valitud artiklid“ („Карамзинисты и архаисты. Статьи разных лет“) eest Eesti Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali 2023. aasta venekeelse autori kirjandusauhinna.
  • pressiteade
Kolmapäeval, 10. aprillil kell 19 antakse start juba teist korda toimuvale Tartu Ülikooli kevadjooksule.
  • #kestlikkus
  • uudis
Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 põhiprogrammi osaks oleval näitusel „Teadmata“ kutsutakse külastajaid mõtisklema keskkonnaseisundi halvenemise ja väljasuremisohus liikide üle.
  • #Tartu2024
  • pressiteade
Kuigi viimase rahvaloenduse alusel peab umbes 30 000 Eesti elanikku oma emakeeleks kahte keelt, on kakskeelseid palju rohkem.
  • meist mujal
Karoliine Laaneoja omandab hetkel Euroopa keelte ja kultuuride õppekaval magistrikraadi, olles spetsialiseerunud inglise keelele ja kirjandusele. Ta tõi välja, mida ta õpingute ja õpikeskkonna juures kõige enam hindab.
  • uudis
Ilmus "Põhjamaine Eesti. Rahvusriigi sünd"
  • uudis
Esmaspäeval, 4. märtsil toimus vene keel emakeelena olümpiaadi lõppvoor 9.–12. klasside õpilastele.
  • #olümpiaadid
  • uudis
End entusiastliku tuisupeana kirjeldav Linda Tender lõpetas magistriõpingud Tartu Ülikoolis 2023. aastal. Bakalaureuseastmes prantsuse keelt ja kirjandust õppinud neiu otsustas magistriõppes Euroopa keelte ja kultuuride õppekava kasuks,
  • ajaveeb
Prantsuse tippajakirjanik ja esseist Ariane Chemin peab 8. aprillil kell 14.15 külalisloengu pealkirjaga  „Milan Kundera, comment raconter un écrivain ?“. Loeng toimub Lossi 3-228 prantsuse keeles.