Keelefoorumil on fookuses rahvuskeeled

5.­ ja 6. novembril korraldavad Tartu Ülikool, Haridus- ja Teadusministeerium ning Eesti Keelenõukogu Tallinnas keelefoorumi «Rahvuskeeled Balti riikides: eile, täna, homme».

Kaheksandal keelefoorumil võetakse kokku keelevaldkonna olulised arengusuunad Eestis, Lätis ja Leedus ning pakutakse ülevaadet riikide keelepoliitikast, keelestrateegiate hetkeseisust ja tulevikuväljavaadetest.

Foorumi üks peakorraldajaid, TÜ rakenduslingvistika osakonna juhataja professor Birute Klaas-Lang ütles, et Eesti, Läti ja Leedu omariikluse 100. aastapäev on märgiline tähis, et arutleda rahvuskeele kestmiseks ja arenguks vajaliku poliitika ja praktika üle.

«Eesti keele aasta künnisel ja eestikeelse ülikooli 100. aastapäeva lähenedes on sobilik aeg mõelda hoolega läbi nii riigi kui ka meist igaühe roll, et tagada eesti keele kestmine kõigis kasvuvaldkondades ja arendatud kultuurkeelena,» rääkis ta.

Loe täpsemalt ajakirjast Universitas Tartuensis