Digikoristusnädalal kõrvaldati ligikaudu 3100 GB digiprügi

Jaanuari viimasel nädalal toimus ülikoolis digikoristusnädal, mille jooksul kustutati seadmetest ebavajalikku teavet ja anti ära väliseid andmekandjaid. Registreerunud osalejate vahel loositi välja elamusauhinnad.

Digikoristusnädal algas 25. ja lõppes 29. jaanuaril, mis peeti üle-eestilist digikoristuspäeva. „Ülikool osales seekord juba teist aastat järjest, sest peame oluliseks näidata eeskuju keskkonnateadliku käitumisega. Digikoristusnädal aitab töötajatel ja üliõpilastel teadvustada, et digiprügi koristamine aitab vähendada otseselt CO2-jalajälge,“ ütles digikoristusnädala eestvedaja, teenusetalituse juht Imre Lall.

Kokku koristasid ülikoolipereliikmed 3,1 TB ehk 3100 GB digiprügi. See võrdub keskmiselt 40 miljoni e-kirja või miljoni fotoga.
Selle tulemusena hoiti kokku umbes 11,6 tonni CO2. Sama kogus tekib ligikaudu 96 000 km pikkusel autosõidul.

Kuna digiprügi hulka loetakse ka välised andmekandjad, paigutati nende utiliseerimiseks õppehoonetesse spetsiaalsed prügikastid, kuhu toodi andmekandjaid 72 kg jagu. Kõige raskem konteiner, mis kaalus 29 kg, tuli Biomedicumist.

„Soovin tänada kõiki digikoristusnädalal osalejaid, kes tegutsesid keskkonnasäästlikuma ülikooli nimel,“ ütles Lall. „Veel tähtsam on, et kasutaksime digikoristusnädalal saadud oskuseid ja põhimõtteid iga päev. Sellekohased nipid ja juhendid jäävad üles ülikooli vikisse ning on igal ajal kättesaadavad.“

Kõik, kes registreerisid end digikoristusnädalale, osalesid elamusauhindade loosimises. Välja loositi põgenemistoa seiklus Pärnus kuuele inimesele, rokkooperi „Johnny“ piletid kahele, Tartu rattaringluse aastapiletid ja Elektrikino kinkepileteid kahele. Võitjatega võetakse auhinna kättesaamise asjus ühendust.

Lisateave: Imre Lall, Tartu Ülikooli taristutalituse juhataja, 737 5381, imre.lall@ut.ee