Balti ülikoolide rektorid kuulutasid välja ühise stipendiumi

Novembri alguses kohtus TÜ rektor Volli Kalm Riias oma Balti kolleegidega Läti ja Vilniuse ülikoolist. Kohtumise tulemusel kuulutati ühiselt välja Balti riikide keelte stipendiumikonkurss.

Stipendiumikonkursiga soovitakse edendada eesti, läti ja leedu keele ning kultuuri õpetamist ja õppimist stipendiumi algatanud ülikoolides. Stipendiumi suurus on 2000 eurot ja kandideerima on oodatud Tartu, Läti ning Vilniuse ülikooli kõikidel õppekavadel ja õppeastmetel täiskoormusel õppivad üliõpilased, kes valdavad ühte Balti riikide keelt tasemel C1 ning teisi keeli vähemalt tasemel A2.

Rektorid annavad stipendiumi välja kordamööda. Esimesena korraldab konkursi lõppvooru ja maksab stipendiumi välja Tartu ülikool.

Konkursil hinnatakse kandidaate kolmes voorus, pöörates eraldi tähelepanu nii suulisele kui kirjalikule väljendusoskusele. Konkursitööd tuleb esitada Tartu puhul TÜ maailma keelte ja kultuuride kolledži koordinaatoritele meiliaadressil keeled@ut.ee pealkirjaga „Rektori stipendium eesti, läti ja leedu keele oskajatele”. Rohkem infot konkursi tingimuste ja ajakava kohta leiab maailma keelte ja kultuuride kolledži koduleheküljelt.

Lisainfo: Kätlin Lehiste, juhiabi, 737 5358, katlin.lehiste@ut.ee

Viivika Eljand-Kärp