Erasmus+
Erasmus on Euroopa Komisjoni poolt ellu kutsutud Erasmus+ programmi (2014-2020) kõrgharidusalane allprogramm. Erasmuse raames on programmiga liitunud kõrgkoolide üliõpilastel võimalik õppida ja/või läbida praktika Euroopa Liidu liikmesriikides ning programmiga liitunud riikides (endine Jugoslaavia Makedoonia Vabariik, Island, Liechtenstein, Norra, Türgi). Šveits ei osale Erasmus+ programmis 2014/2015 õppeaastal, loodud on uus Šveitsi õpirände programm.
Kandideerimiseks vajalikud dokumendid ja juhendid.
Ülikooli valik:
Partnerülikoolide nimekiri ülikooli koduleheküljel.
Kuna stipendiumide arv on piiratud ja seotud konkreetsete lepingutega, on soovitav eelnevalt kooskõlastada oma eelistused kaasüliõpilastega. Juhul, kui ühte ülikooli kandideerib rohkem üliõpilasi kui lepingus kirjas (vt partnerülikoolide tabelit veebis), moodustatakse pingerida õppetulemuste (osakaal 50%) ja motivatsioonikirja (osakaal 50%) alusel.
Õppeainete valik:
Ülekantavate õppeainete miinimum on 15 EAP-s semestris. Tutvuge hoolikalt ülikoolide programmidega. Kuna asendusaineteks valitud üksikkursuste sisu ega maht, samuti hindamistingimused ja sooritamiseks esitatud nõuded ei pruugi olla vastavuses meie õppekava ainetega, oleks hilisemate ootamatuste vältimiseks soovitav kooskõlastada oma valik siinsete õppejõududega, seda eriti juhul, kui soovite välismaal läbitud kursusega asendada mõnd kohustuslikku ainet. Probleeme võib tekkida näiteks juhtudel, kui siinse aine sooritamise tingimuseks on hindeline eksam või kursusetöö, kuid välisülikoolis antakse asendusaineks valitud kursusel osalemise kohta lihtsalt tõend.
Kontakt:
Erasmus+ programmi koordinaator klassikalise filoloogia osakonnas - Kadri Novikov (kadri.novikov [ät] ut.ee)