Info lõpetajale
Magistritööde estitamise tähtaeg on 18. mai.
Lõputöö kaitsmine toimub 29. mail 2020. aastal veebi vahendusel.
Graafik
KELL 10.00
Maarja-Liis Org Steven Pinkeri teose „The Language Instinct. How the Mind Creates Language“ kahe peatüki tõlge ja tõlkeprobleemide analüüs.
Mari-Liis Belials „Pâtisserie. Toutes les techniques et recettes d'une école d'excellence“ valikuline tõlge ja tõlkeprobleemide analüüs
KELL 12.00
Katriin Jõevee Mart Velskri artikli “Palanumäe lugu ja keele lugu” ning Eva ja Mart Velskri artikli “Lõunaeesti keele tagasitulek proosasse” tõlge inglise keelde ja tõlke analüüs
Keili Õispuu Ökoloogilise taastamise teemaline inglise-eesti valiksõnastik
KELL 14.00
Mari Vallik Estonian Translators’ Approaches and Attitudes towards Translating Sensitive Texts Eesti tõlkijate hoiakud seoses tundlike tekstide tõlkimisega
Katrin Joala Alf Rehni teose „Innovation for the Fatigued : how to Build a Culture of Deep Creativity“ valitud peatükkide tõlge ja tõlke analüüs
Kaitsmisele pääseb siit https://button.ut.ee/b/sir-huh-4un
Lõputööde virtuaalse kaitsmise korraldus
1. Lõputööde kaitsmised toimuvad Big Blue Buttoni (BBB) keskkonnas. BBB kasutamise juhised: https://sisu.ut.ee/juhendid/bbb-juhised-osalejale. Kaitsmisele sisenemise link avalikustatakse Moodle’is ja osakonna kodulehel.
2. Virtuaalse kaitsmise korral hoolitseb üliõpilane ise kaitsmiseks vajalike tehniliste vahendite (internetiühendusega arvuti, kaamera, mikrofon, kõrvaklapid või kõlarid) olemasolu eest. Kui see ei ole võimalik, pöördub üliõpilane hiljemalt kaitsmisele eelneval päeval oma õppekorraldusspetsialisti poole, kes leiab sobiva lahenduse ülikooli ruumides.
3. Tehnilist nõu ja tuge saab arvutiabist (737 5500, arvutiabi [ät] ut.ee) või õppedisaineritelt (eope [ät] ut.ee).
Reeglid võrgukeskkonnas lõputöö kaitsmise korral
1. Võrgukeskkonnas toimub kaitsmine videona voogedastuse vormis ja see on võrdväärne auditooriumis toimuva kaitsmisega.
2. Võrgukeskkonnas kaitsmisele kohalduvad kõik lõputööde kaitsmise korras kehtestatud reeglid.
3. Avatud kaitsmise puhul on sarnaselt auditoorse kaitsmisega kõigil soovijatel võimalik kaitsmisprotsessi jälgida, olles võrgukeskkonnas külalise staatuses.
4. Küsimuste esitamise korra kehtestab kaitsmiskomisjoni esimees.
5. Kaitsmiskomisjonil on vajadusel õigus: a) paluda kaitsja isiku tuvastamist; b) katkestada kaitsmise protsess tehniliste tõrgete korral.
6. Kaitsmisi ei salvestata ning kõrvaline salvestamine ei ole lubatud.
Juhised kaitsmisel osalejatele
1. Kaitsja ja kaitsmiskomisjoni liikmed osalevad kaitsmisel videoga kas terve koosoleku vältel või vähemalt siis, kui on nende kord sõna võtta. Palun hoida mikrofon kaitsmiste jooksul vaigistatud olekus ning lülitada sisse vaid siis, kui on Teie kord rääkida.
2. Külalised osalevad ees- ja perekonnanimega ning vaigistatud mikrofoniga. Mikrofoni ja kaamera lülitada sisse vaid siis, kui kaitsmiskomisjoni esimees annab võimaluse küsimusi esitada.
3. Kaitsja saadab pdf-formaadis esitluse slaidid kaitsmispäeva eelõhtul hiljemalt kell 17.00 aadressile sirje.kupp-sazonov [ät] ut.ee.
4. Kaitsmise tulemused saab teada pärast kaitsmisi samal päeval ÕISist. Soovi korral saab tagasisidet juhendajalt või kaitsmiskomisjoni esimehelt.