Anglistika osakond
Inglise keel on Euroopa Liidus enim kõneldav keel ja maailmas räägivad seda sajad miljonid inimesed. Levinud on arvamus, et kõik valdavad inglise keelt, aga kas me saame seda ikka väita? Üks asi on suhelda sõpradega või lugeda ajakirjandust, teine aga vallata eri registreid ja stiile, väljendada mõtteid erialastes ja akadeemilistes ringkondades ja mõista süvitsi inglise keelt ja kultuuri. Just neid oskusi saab arendada Tartu Ülikooli anglistika osakonnas.
Õppimine
Anglistika erialal on võimalik omandada bakalaureuse-, magistri- või doktorikraad. Bakalaureuseõpe annab sissejuhatuse humanitaariasse, pakub süvendatud teadmisi inglise keele erinevatest aspektidest ning inglise ja ameerika kirjandusest, käsitledes ka ameerika, briti, kanada ja iiri kultuuri. Pärast bakalaureuseõppe läbimist on võimalik jätkata õpinguid magistriõppes (inglise keel ja kirjandus, võõrkeeleõpetaja, tõlkeõpetus). Teiste erialade üliõpilased saavad valida inglise keele ja kirjanduse kõrvalerialaks või valida kursusi amerikanistika ja britannistika moodulist (mis on osa maailma keelte ja kultuuride kõrvalerialast). Pakume ka üldkeelekursusi algtasemest kõrgtasemeni ning erialakeelekursusi (vt keelekursused). Samuti saavad kõik tudengid arendada oma akadeemilise kirjutamise- ja suhtlusoskusi. Keelekursustel saavad osaled kõik huvilised.
Teadus
Anglistika osakonnas tehakse teadustööd inglise keele, ingliskeelse kirjanduse ja inglise keelt kõnelevate maade kultuuri uurimise alal.
Pärast lõpetamist
Anglistika osakond annab laialdased teadmised inglise keelt kõneleva maailma kohta. Lisaks saavad üliõpilased haritud inglise keele oskuse kõnes ja kirjas, mitmekülgselt rakendatavad analüütilised ja kriitilised oskused ning kultuuridevahelise suhtluse pädevuse. Lõpetajad võivad asuda tööle traditsioonilistel filoloogilistel erialadel (nt tõlkimine, õpetamine) või muudes valdkondades, mis nõuavad head inglise keele ja kultuuridevahelise suhtluse oskust. Meie osakonnas on oma karjääri alustanud paljud legendaarsed õpetajad, kuulsad tõlkijad ja kirjanikud, aga ka diplomaadid, äritegelased ja valitsusametnikud.