اللغة العربية Al-lughat Al-alarabiyah
Õppetöö kestab 16 nädalat (vt akadeemilist kalendrit).
NB! Tartu Ülikool on üle minemas uuele õppeinfosüsteemile. Sellega seoses võib kursuste detailse info avamisel esineda tõrkeid. Kolledži koordinaatorid vastavad teie küsimustele meeleldi e-posti või telefoni teel.
Klõpsa huvipakkuval kursusel, et näha ainekirjeldusi, toimumisaegu jm õppeinfosüsteemis.
Tunniplaane saab vaadata klikates ÕIS II-s kursuse nimetuse all olevale nupule “Toimumised”.
Üldkeelekursused:
- HVLC.08.020 Araabia keel algtasemele II, tase A1.1 > A1.2 (6 EAP)
Tartu Ülikooli tudengitele ja külalisüliõpilastele teistest Eesti kõrgkoolidest on kursustel osalemine üldjuhul tasuta (vt milliste Eesti kõrgkoolidega on Tartu Ülikoolil koostööleping). Kui õpid aga tasulisel õppekaval, siis tuleb ka keelekursuste eest tasuda samamoodi nagu kõigi teiste ainete eest. Infot õppetasude kohta leiad ülikool pealehelt, vt õpingute eest tasumine. Vaata juhiseid, kuidas registreeruda õppeinfosüsteemis.
Vajalik info mitte-tudengile kursuse hindade, registreerimise jms kohta.
Tartu Ülikool on Eesti Töötukassa koostööpartner. Vt koolitusprogrammide võimalusi töötavale inimesele.
Araabia keel on vähemalt üheks ametlikuks keeleks 25 riigis. Emakeelena kõneleb araabia keelt üle 350 miljoni inimese. Kõiki neid riike ja inimesi ühendab eeskätt kirjakeel (fusha), mis on ühtne üle kogu araabia maailma. Kuigi ka fushas võib kõneleda, eelistavad inimesed üldiselt oma kohalikke dialekte. Need omakorda erinevad teineteisest sedavõrd, et näiteks süürlane ei pruugi marokolase tänavakeelest aru saada sõnagi.
Araabia keele kõlas hakkavad eestlastele kõigepealt kõrva meile võõrad kurguhäälikud nagu ’äin (ع) või kh (خ). Kirja puhul on oluliseks tunnuseks selle kirjutamine ja lugemine paremalt vasakule, sama kehtib ka teiste semiidikeelte puhul (nt heebrea). Araabia keele õppimise muudab keeruliseks ka tõsiasi, et lühikesi täishäälikuid tekstis üldiselt ei märgita. Niisiis võib üksikuna kirjutatud sõna (درس) ilma vokaalideta olla nii tegusõna darasa (tema õppis) või ka nimisõna dars (koolitund). Araabia tähti väikeste erinevustega kasutavad omakorda ka teised keeled nagu iraani ja Afganistanis kõneldav puštu.