Dansk
Õppetöö kestab 16 nädalat (vt akadeemilist kalendrit).
NB! Tartu Ülikool on üle minemas uuele õppeinfosüsteemile. Sellega seoses võib kursuste detailse info avamisel esineda tõrkeid. Kolledži koordinaatorid vastavad teie küsimustele meeleldi e-posti või telefoni teel.
Klõpsa huvipakkuval kursusel, et näha ainekirjeldusi, toimumisaegu jm õppeinfosüsteemis.
Tunniplaane saab vaadata klikates ÕIS II-s kursuse nimetuse all olevale nupule “Toimumised”.
Üldkeelekursused:
- HVLC.06.026 Taani keel algtaseme läbinuile (süvaõpe), tase A2 > B1 (12 EAP)
Tartu Ülikooli tudengitele ja külalisüliõpilastele teistest Eesti kõrgkoolidest on kursustel osalemine üldjuhul tasuta (vt milliste Eesti kõrgkoolidega on Tartu Ülikoolil koostööleping). Kui õpid aga tasulisel õppekaval, siis tuleb ka keelekursuste eest tasuda samamoodi nagu kõigi teiste ainete eest. Infot õppetasude kohta leiad ülikool pealehelt, vt õpingute eest tasumine. Vaata juhiseid, kuidas registreeruda õppeinfosüsteemis.
Vajalik info mitte-tudengile kursuse hindade, registreerimise jms kohta.
Tartu Ülikool on Eesti Töötukassa koostööpartner. Vt koolitusprogrammide võimalusi töötavale inimesele.
Taani keelt kõneleb emakeelena Taanis umbes 5 miljonit inimest. Peale selle on taani keel fääri keele kõrval teine ametlik keel Fääri saartel. Taani keelt räägitakse ka Gröönimaal ja Saksamaal Schleswigi piirkonnas.
Taani keele omapära ja erilisus teiste skandinaavia keelte seas tuleb kõige paremini esile häälduse kaudu. Taani keele kohta on öeldud „kurguhaigus“ või „keel, mida räägitakse, kuum kartul suus“. Enamus vokaale ei vasta näiteks eesti keele vokaalidele, vaid on eestlastele tuntud häälikute vahepeal. Taani keel on rikas diftongide poolest. Seal esineb inglise keele th häälik sõnast this. Huvitav on katkehäälik, mida esineb ka näiteks võru keeles.