E-õppe töörühm
TÜ maailma keelte ja kultuuride kolledži veebipõhise tegevuse ajalugu ulatub juba 2000. aastate algusesse. Aastal 2002 valmis avatud ülikooli tellimusel esimene veebipõhine eesti keele kursus "Eesti keel ja kultuur" (H. Noor ja T. Kikerpill, EKV assistent). Järgmisel aastal kursust täiendati ja aastal 2004 sai see tiitli aasta e-kursus.
Aastal 2001 alustasid veebipõhiste õppematerjalide väljatöötamist ka TÜ keelekeskuse saksa keele lektoraadi õppejõud Niina Lepa, Katrin Koorits ja Netti Žurakovskaja. Selle tulemusena valmis 2003. aastal saksa keele grammatika veebileht.
2004 järgnes saksa keele grammatika kursus, mille autorid on Netti Žurakovskaja, Helgi Andresson ja haridustehnoloog Lehti Pilt.
2005 algatasime keelekeskuses projekti "Veebipõhised erialakeelekursused", mille raames said esimesena koostatud bioloogia-, keemia-, matemaatika- ja füüsikaalased keelekursused. Hiljem lisandusid erialakursused teoloogia, ajaloo, õigusteaduse, arstiteaduse ja majanduse eriala üliõpilastele. Kursuste väljatöötamist toetas Eesti e-ülikool, haridustehnoloogilist abi saime Marju Piirilt.
2005. aastast on pärit ka seminar "Veebipõhine keeleõpe – praktilised lahendused", mille sihtrühmad on ülikoolide, kutsekoolide, gümnaasiumide ja põhikoolide keeleõpetajad ning 2005 algas keelekeskuse koostöö temaatilises võrgustikus "Keeleõpetajad".
Et e-õpet paremini arendada ja toetada, moodustati 2007. aastal e-õppe töörühm, mis tegutseb Heli Noore ja Niina Lepa juhtimisel.
Keelekeskuse mitmekeelne õpiobjektide sari "Ruumi tähendusega prepositsioonid, postpositsioonid ja verbid" sai konkursil "Aasta võõrkeelealane tegu 2011" Euroopa Komisjoni ning Haridus- ja Teadusministeeriumi tunnuskirja ja rahalise preemia. Samuti valmisid õpiobjektid "Eesti keele harjutusi iseseisvaks tööks algajaile“ (H. Noor) ja "Teejuhatamine võõras linnas" (K. Koorits).
2013 valmis suure ühisprojektina õpiobjektide sari Eesti rahvakultuurist, mis jaguneb kolmeks alateemaks: eesti rahvakalendri tähtpäevad, rahvatants ja rahvarõivad, rahvalaul ja rahvapillid. Idee autor on TÜ keelekeskuse inglise keele lektor Liina Soobik. Õpiobjekti koostamisel osalesid: Reet Alas, Kairi Güsson, Katrin Koorits, Mari Laan, Niina Lepa, María Ferreiro López, Eri Miyano, Heli Noor, Janeli Nõlvand, Morgane Clara Pocard, Héctor Alsinet Rodríguez, Liina Soobik, Reda Šmitaite, Ilze Zagorska, Tiina Zobel, Netti Žurakovskaja, Vaike Tammes, Odile Thiéry, Ljudmila Vedina.
Sellest, kuidas meie e-tegemised on ülikooli tasandil silma paistnud, võib lugeda e-õppe uudiskirja 2012. aasta kevadnumbrist.